Stowarzyszenie Artystów Plastykow Pasja powstalo z inicjatywy 16 osób. W maju 2009 r.w Wejherowie, przekształcając się z istniejącego już od 10 lat Klubu Plastyka przy

Celem działalności stowarzyszenia jest promocja szeroko pojętych działań artystycznych w zakresie sztuk plastycznych i fotografii, a także promowanie sztuki i kultury kaszubskiej. Stowarzyszenie zbudowało pomost pomiędzy środowiskiem plastycznym a mieszkańcami poprzez organizowanie wystaw plastycznych i fotograficznych. Ukazujacych piękno naszego regionu, plenerów malarskich oraz spotkań artystycznych .

W swoim obecnym dorobku ma kilkanaście wystaw i plenerów w kraju i za granicą. Udział w plenerach międzynarodowych i wystawach konkursowych międzynarodowych. Największym osiągnięciem jest nagroda 2009 r.dyr. Słupskiego Ośrodka Kultury w wystawie konkursowej międzynarodowej pt. Niekontrolowany Obszar Wrażliwości 2 edycja.