Klub Plastyka Amatora im. Stefana Morawskiego

Klub Plastyka zalozony przez Stefana Morawskiego dziala od 1958 roku i zrzesza 60 osób. Sa to ludzie o zróznicowanym wieku (od 20 do 90 lat!) i statusie spolecznym. Pasjonuja sie malarstwem i rzezbą. Przynaleznosc do Klubu pozwala im na rozwijanie uzdolnien i zainteresowan plastycznych.

Uczestniczą w wystawach, plenerach, konkursach o charakterze miejskim i ogólnopolskim. Na przestrzeni lat wiele osób z Klubu Plastyka ukonczylo studia plastyczne, niektórzy z nich wykladaja na Akadebiach Sztuk Pieknych.

Niekontrolowany obszar wrażliwości
„Niekontrolowany obszar wrażliwości”. Uczestniczyło w nim 48 autorów prezentując 75 prac, w tym 45 malarzy i 3 rzeźbiarzy.

Wsród uczestników Klubu słupscy plastycy amatorzy w konfrontacjach ogólnopolskich sa wysoko oceniani i orzymuja nagrody i wyróznienia, przyczyniajac sie do promocji Klubu, a tym samym i miasta Slupska.

Niekontrolowany obszar wrażliwości

Klub, wspierajac twórczosc plastyków, jest wspólorganizatorem plenerów, wystaw indywidualnych dla wyrózniajacych sie czlonków Klubu, wykladów z zakresu historii sztuki oraz konsultacji indywidualnych z zakresu malarstwa i rzezby.

W dniach od 2 – 11 września 2010 odbył się XI Międzynarodowy Plener Malarski „Słupskie klimaty – architektura miasta”

Plener jest imprezą, która wpisuje się w tradycje kulturalne Miasta i Regionu. Organizatorzy: Słupski Ośrodek Kultury ,Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe i Szkoła Policji w Słupsku.

Międzynarodowy Plener Malarski
Malarze z Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego oraz artyści z Portugalii, Francji, Węgier, Niemiec, Rosji, Litwy, Włoch, Danii i Białorusi.

W roku jubileuszowym miasta plener malarski zorganizowano po raz pierwszy w Słupsku . Celem projektu „Słupskie klimaty – architektura miasta” jest zapis plastyczny walorów urbanistycznych grodu nad Słupią, niepowtarzalnej urody miasta, jego historii i współczesności.

żródło KPA Słupsk